شیوه های شرعی درمان بیماری

1.  ابتدای هر کاری بسم الله بگوید، خصوصا هنگام خوردن و نوشیدن.

 

2. ذکر ورود و خروج از دستشویی را بگوید و همیشه با وضو باشد.

 

3. سوره ی بقره را تلاوت کرده یا گوش دهد.

 

4. پایبند نماز جماعت بوده و اذکار بعد از نماز را بخواند.

 

5. بر اذکار صبحگاه و شامگاه مواظبت داشته باشد.

 

6. اذکار قبل از خواب را بخواند. (حد اقل آن خواندن آیة الکرسی و 33 بار سبحان الله و 33 بار الحمدلله و 34 بار الله اکبر و سه بار خواندن سوره احلاص، ناس و فلق است.)

 

7. دست را بر محل درد گذاشته و سه بار بگوید: «بسم الله» و سپس هفت بار بگوید: «أعوذ بعزة الله و قدرته من شر ما أجد و أحاذر» (صحیح ابوداود/ 3893)

 

8. سه سا هفت بار سوره حمد و اخلاص و فلق و ناس روی آی بخواند و در گوشه های اتاق بپاشد.

 

9. هفت برگ کنار نرم شده را با آب مخلوط و بدن را با آن بشوید.

 

10. حبة السوداء (دانه سیاه) را همراه با غذا و یا با روغن، شیر و عسل بخورد.

 

11. پوشش شرعی را رعایت کند.

 

12. اول صبح به نیت شفا یافتن کمی آب زمزم نوشیده و از آن بر روی محل درد بکشد.

 

13. حجامت کند و به بدن یا محل درد روغن زیتون بمالد.

 

14. دور کردن عکس موجودات روح دار و همچنین پخش نکردن ترانه و موسیقی در خانه.

 

15. سه روز، اول صبح هفت دانه از خرمای عجوه ی مدینه بخورد.

 

 

تذکر: با صبر و توکل بر خداوند نکات فوق را رعایت کنید. ممکن است در طول دوره ی درمان بیمار احساس بیقراری نماید، پس نا امید نشوید و تا یافتن شفای کامل به درمان او ادامه دهید.

 

 

توجه:

الف- خداوند بندگانش را مورد امتحان و آزمایش قرار می دهد مواظب باشید نمره ی خوبی داشته باشید و با انجام دادن اعمال خلاف خدا و رسول مبادا در این امتحان مردود گردید.

 

از انس رضی الله عنه روایت است که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمود: همانا پاداش بزرگ در برابر آزمایش بزرگ می باشد و هرگاه خداوند قومی را دوست بدارد آن ها را آزمایش می کند. پس کسی که راضی شد برای او اجر رضایتش می باشد و کسی که خشم گرفت برای او خشمش می ماند. (صحیح ترغیب/ 3407)

 

ب- ساحران با کارهای شیطانی و سحر و جادو چه بسا به نام دین کارهای کفری انجام می دهند و ممکن است مریض با کارهای آن ها مدتی خوب گردد ولی بعد از مدتی بیماریش با شدت بیشتر یا شکل دیگر بر می گردد.

 

ج- با رعایت نکات قبل میدان را برای فرشته ها باز کنید و بگذارید به جای شیاطین، فرشته ها اطراف بیمارتان را پر کنند و شکی نیست هر چه بیشتر این نکات را رعایت کنید، تعداد فرشته ها بیشتر می شود و شیاطین مجبور به ترک بیمار شما خواهند گردید.

 

د- دل به خدا ببندید و بر او توکل کنید و کلیه وسایل شرکی (بازوبند، هیکل، ریسمان، مهره و ...) را از بیمار دور کنید.

 

از عقبة بن عامر رضی الله عنه روایت شده که جماعتی ده نفری نزد رسول الله صلی الله علیه و سلم آمدند. رسول الله صلی الله علیه و سلم با نه نفر از آن ها بیعت کرده و با یک نفر از آن ها بیعت نکرد، گفتند: چرا با او بیعت نمی کنید؟ فرمود: در بازویش تمیمه ای (بازوبند) است. مرد آن تمیمه را از بازوی خود در آورد، آن گاه پیامبر با او بیعت کرد و فرمود: کسی که تمیمه ببندد شریک برای خدا قائل شده است. (صحیح ترغیب/ 3455)

 

وکیع از خذیفه رضی الله عنه نقل می کند: برای عبادت نزد بیماری رفت، بازوی او را لمس کرد و مشاهده کرد که ریسمانی به بازوی او بسته شده است. گفت این چیست؟ بیمار پاسخ داد: ریسمانی است که روی آن رقیه ای برای من خوانده شده ، حذیفه آن را پاره کرد و گفت: اگر این ریسمان بر بازویت بود و میمردی بر تو نماز میت نمی خواندم.

 

هـ- در صورت یافتن طلسم، بازوبند، هیکل، ریسمان، مهره یا هر چیز مشکوک دیگر روی آن سه یا هفت بار سوره حمد و اخلاص و فلق و ناس خوانده و سپس آن را بسوزانید که به اذن الله بعد از ان هیچ ضرری به شما نخواهد رسید و از نگهداری آن جدا خودداری کنید.

 

{وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ} یعنی: هر کس بر خداوند توکل کند خدا او را بسنده است. (طلاق/3)

/ 7 نظر / 31 بازدید
علی

سلام عليکم و رحمه الله و برکاته سايت اسلامي با اسم اسلاميک جاسک آغاز بکار کرد زندگي دنيا هر چه قدر طولاني باشد بهر حال پايان مي يابد و مال و منال آن هر اندازه افزايش يابد،روزي ميرسد که از دست مي رود در صورتيکه زندگي آخرت هيچوقت پايان نمي پذيرد و نعمتهاي آن جاوداني است. اگه میشه این سایت را در پیوندهای خود اضافه کنید info@islamicjask.com www.islamicjask.com

من

hlkjhlkjhljhlkjhlkjhljkhlkjhlkjhkjhlkjhlkjhl

ایرانی سلام

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما سروان در ایام و مراسم معنوی اعتکاف [گل] وفات حضرت زینب سلام الله علیها به پیشگاه حضرت ولی عصر و همچنین تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض می نمایم [گل] برای تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات [گل]

...

با سلام سه نفر برنده ..این همه مدت نشد هدیه شونو ارسال کنید؟!!!!! سه نفر بیشتر نیستن باور کنید...!!![ناراحت]

....

سلام آقای وکیلی تجره این هدیه ما کووووووووووووووووووووووووو[متفکر] چند سال باید بمونیم؟!!![عصبانی]

هادی

بیماری،طنین کلام خدا در بدن مبارزۀ فیزیكی بر علیه بیماری احمقانه ترین مبارزۀ بشر است . ھر درد ی ، سخن خداوند با صاحب درد می باشد از درب وجود و ھیكل بیمار . و این نزدیك ترین و بیواسطه ترین رابطۀ خدا با بشر است . لذا نبرد برعلیه ھر دردی نبرد بر علیه خدا در خویشتن است . بلكه بایستی به درد گوش داد و ھوش داد و آنرا شنید و فھمید و پاسخ گفت . یعنی ھر دردی ھمانا وحی تن است : طنین كلام خدا در بدن است . از کتاب " درد خدا " استاد علی اکبر خانجانی ------------------------------------------------------------------- علل بیماریها آنچه كه در قلمرو دانش پزشكی بیماری نامیده می شود عموماً یا علائم بیماری است و . یا میوه ھای دردناك آن و نه خود بیماری . و كل دانش و فن پزشكی فقط تلاش می كند كه این علائم را محو و منھدم سازد و عوارض آزار دھنده اش را فقط تسكین دھد كه این تسكین در موفق ترین حالتش نیز موقتی است . در جریان این تلاش تنھا چیزی كه عملاً رخ می دھد پیچیده تر شدن و مزمن تر شدن بیماری است و از دست رفتن سرنخ ھای اولیه اش . و آنچه كه به لحاظ روانی برای بیمار در جریان این نوع معالجات رخ می دھد فرار ا