عیوب بی‌حجابی.............

عیوب بی‌حجابی

 

 

الحمدالله رب العالمین، والعاقبه للمتقین، ولاعدوان الا علی الظالمین، والصلاه والسلام علی محمد الذی ارسله ربه رحمه للعالمین و علی آله و صحبه اجمعین.

 

بی‌حجابی نافرمانی خدا و پیامبر است

کسی که از خدا و پیامبرش نافرمانی کند، فقط به خودش ضرر می‌رساند و به خدا هیچ ضرری نمی‌رساند،. پیامبراکرم صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:‌ «همه امتم وارد بهشت می‌شوند مگر کسی که خودداری نماید». صحابه پرسیدند:‌ ای رسول خدا! چه کسی خودداری می‌کند؟ فرمود:‌ «کسی که مرا اطاعت کند، وارد بهشت می‌شود و کسی که مرا نافرمانی کند، در واقع، خودداری نموده است».

 

بی‌حجابی گناهی بزرگ و مهلک است

امیمه دختر رقیقه خدمت پیامبر اکرم  صلی الله علیه وسلم  آمد تا با وی بیعت نماید. پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم   فرمود: «با تو بیعت می‌کنم که به خداوند شرک نورزی، دزدی نکنی، مرتکب عمل زنا نشوی، فرزندت را به قتل نرسانی، ‌به مردم تهمت و افتراء نبندی، نوحه نخوانی و مانند جاهلیت گذشته، خودت را میان بیگانگان به نمایش نگذاری». ملاحظه می‌کنیم که در این حدیث، پیامبر اکرم  صلی الله علیه وسلم  بی‌حجابی را در کنار بزرگترین گناهان کبیره و هلاک‌کننده ذکر نموده است.

 

بی‌حجابی باعث لعنت ‌و دوری‌ از رحمت ‌خدا می‌شود

پیامبر  صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:‌ «به زودی در پایان امت من، زنانی می‌آیند که به ظاهر، لباس پوشیده‌اند ولی در واقع، عریان و لخت‌اند. آنها را لعنت کنید زیرا آنها ملعون‌اند».

 

 

بی‌حجابی از صفات جهنمیان است

رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:‌ «دو گروه از جهنمیانند که من آنها را ندیده‌ام: گروهی تازیانه‌هایی مانند دم گاو به دست دارند و مردم را تازیانه می‌زنند و گروه دوم، زنانی هستند که به ظاهر، لباس پوشیده‌اند ولی در واقع، عریان و لخت‌اند. آنها با شکل و حرکات،‌ مردان بیگانه را به طرف خود جذب می‌کنند و خودشان هم به سوی مردان، تمایل دارند. سرهایشان مانند کوهان شتر است. اینها، وارد بهشت نمی‌شوند. حتی بوی بهشت هم به مشام آنها نمی‌رسد و این در حالی است که بوی بهشت از فاصلة بسیار طولانی به مشام می‌رسد».

 

سیاهی و تاریکی قیامت در انتظار بی‌حجابان

روایت شده است که پیامبر اکرم  صلی الله علیه وسلم  فرمود:‌ «کسی که بیرون از خانواده‌اش در لباس زینت،‌ خرامان راه رود، روز قیامت مانند شَبَه تاریکی است که نوری ندارد». یعنی زنی که برخلاف حجاب، دامن‌کشان و خرامان راه رود، روز قیامت در حالی می‌آید که سیاه و تاریک است گویا جسمش از تاریکی ساخته شده است. این حدیث، اگرچه ضعیف بوده اما معنایش صحیح است. زیرا لذت،‌ راحت، سیری، برکت، ‌خوشبویی و نوری که در دنیا از معصیت و نافرمانی خداوند حاصل شود، روز قیامت تبدیل به عذاب،‌ خستگی، گرسنگی، بی‌برکتی،‌ بدبویی و تارکی می‌شود. اما طاعات برعکس‌اند چنانچه بدبویی دهان روزه‌دار و خون شهید، روز قیامت، خوشبوتر از مشک می‌گردد.

 

بی‌حجابی نفاق است

آن حضرت  صلی الله علیه وسلم  فرمودند:‌ «بهترین زنان شما، زنانی هستند که محبوب،‌ زائو، همدرد و موافق شما باشند به شرطی که تقوا را رعایت کنند. و بدترین زنان شما، زنانی هستند که حجاب را رعایت نمی‌کنند و با ناز و تکبر راه می‌روند،‌ این گروه از زنان، منافق‌اند. به همین علت، فقط تعداد کمی از زنان، وارد بهشت می‌شوند».

 

بی‌حجابی پرده‌دری و رسوایی است

رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم   می‌فرماید: «هر زنی، لباسش را در غیر خانة شوهرش از تن بیرون آورد و به زمین بگذارد،‌ در حقیقت، پردة میان خود و خداوند را دریده است».

 

بی‌حجابی عملی زشت است

زن، عورت است و آشکار کردن عورت، عملی زشت  و منفور است. خداوند می‌فرماید:‌ «وَ إِذَا فَعَلُوْا فَاحِشَةً قَالُوْا وَجَدْنَا عَلَیْهِ آبَاءَنَا وَ اللهُ أَمَرَنَا بِهَا قُلْ إِنَّ اللهَ لا یَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ أَتَقُوْلُوْنَ عَلَی اللهِ مَالا تَعْلَمُوْنَ».  أعراف ـ‌ 28

(آنها هنگامی که کاری زشت انجام می‌دهند، می‌گویند:‌ پدران خود را بر این کار یافته‌ایم ـ پدران ما چنین می‌کردند ما هم از آنها پیروی می‌کنیم ـ و خدا ما را به آن دستور داده است! بگو:‌ خداوند به کار زشت، دستور نمی‌دهد. آیا چیزی را به خدا نسبت می‌دهید که نمی‌دانید) ؟

این شیطان است که انسان را به انجام کار زشت دستور می‌دهد: «أَلشَّیْطَانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَ یَأْمُرُکُمْ بِالْفَحْشَاءِ». بقره ـ‌ 268

(شیطان به شما وعدة فقر و تهیدستی می‌دهد و شما را به انجام کارهای زشت، دستور می‌دهد).

زن بی‌حجاب، ویروسی آلوده و مضر است که به ترویج فساد و فحشاء در جامعه اسلامی می‌پردازد. خداوند می‌فرماید:‌ «إِنَّ الَّذِیْنَ یُحِبُّوْنَ أَنْ تَشِیْعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِیْنَ آمَنُوْا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیْمٌ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ وَ اللهُ َیعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُوْنَ». نور ـ‌ 19

 (بی‌گمان، کسانی که دوست دارند اعمال زشت، میان مؤمنان پخش گردد،‌ در دنیا و آخرت، دچار عذابی دردناک خواهند شد. و خداوند ـ سرانجام و آثار مرگبار اعمال زشت را ـ می‌داند و شما نمی‌دانید).

 

بی‌حجابی کار شیاطین است

نگاهی به ماجرای آدم و حوا به ما نشان می‌دهد که ابلیس،‌ این دشمن خدا، چه علاقه زیادی دارد تا عورات را آشکار سازد،‌ پرده‌های حجاب را پاره کند و به فساد و فحشاء دامن زند. می‌توان گفت که هدف اساسی ابلیس،‌ پرده‌دری و بی‌حجابی است.‌ خداوند می‌فرماید:‌ «یَا بَنِیْ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیطَانُ کَمَا أَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ یَنْزِعُ عَنْهُمَا لِبَاسَهُمَا لِیُرِیَهُمَا سَوْءَاتِهِمَا». أعراف ـ‌ 27.

(ای فرزندان آدم! ـ مواظب باشید ـ شیطان شما را نفریبد همانگونه که پدر و مادرتان را ـ فریفت ـ و از بهشت بیرون کرد و لباس‌شان را از تن‌شان بیرون ساخت تا عورات‌شان را برای آنها نمایان سازد).

پس ابلیس، مؤسس و بنیانگذار دعوت به بی‌حجابی و لختی است و رهبر کسانی است که حرکت به اصطلاح «آزادی زن» را رهبری می‌کنند. و در واقع، رهبر و پیشوای همه کسانی است که از او پیروی کرده و از دستورات خدا سرپیچی می‌کنند به ویژه پیشوای آن زنان بی‌حجابی است که با بی‌حجابی خود، مسلمانان را آزار می‌دهند و جوانان‌شان را به فتنه و فساد می‌کشند. آن حضرت صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:‌ «بعد از خودم،‌ هیچ فتنه‌ای نگذاشتم که ضررش برای مردان از زنان بیشتر باشد».

 

بی‌حجابی کار یهود است

یهود برای نابود کردن و از بین بردن ملت‌ها از طریق زنان، تلاش زیادی نموده اند. به طوری که مؤسسات مختلف آنها، بی‌حجابی را به عنوان یکی از برنده‌ترین سلاحها مورد استفاده قرار داده‌اند تا جاییکه رسول ‌الله صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید:‌ «از فتنة دنیا و فتنة زنان، پرهیز کنید. زیرا اولین فتنه در بنی‌اسرائیل از طریق زنان بود». کتابهای یهود هم حکایت از این دارد که خداوند دختران صهیون را به خاطر بی‌حجابی‌شان مجازات نموده است.‌ چنانچه در فصل سوم بخش اشعیای کتاب تورات آمده است که:‌ «خداوند به زودی دختران صهیون را به خاطر بی‌حجابی و افتخار به صدای خلخال (پای ‌برنجن) مجازات می کند و از زیورآلاتی مانند خلخال، گیسو، حلقه، النگو، ‌برقع و سربند، محروم می‌‌نماید»

با اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم  از مشابهت با کفار و پیروی از راه و روش آنها به ویژه در مورد زنان، هشدار داده است اما بیشتر مسلمانان، این هشدار را نادیده گرفتند و از راه و روش کفار پیروی نمودند تا جایی که پیشگویی رسول ‌الله صلی الله علیه وسلم  محقق شد:‌ «شما وجب به وجب و گام به گام از راه و روش پیشینیان پیروی می‌کنید. حتی اگر آنها داخل لانة سوسماری شده‌اند شما هم داخل می‌شوید». از پیامبر صلی الله علیه وسلم   پرسیده شد:‌ مقصود از پیشینیان، یهود و نصاری است؟ فرمود: «پس چه کسانی است»؟

 

این زنانی که امروز از زنان یهود و نصاری تقلید می‌کنند و با دستورات خدا و پیامبرش مخالفت می‌کنند، با یهودی که مورد خشم و غضب خداوند قرار گرفته‌ چقدر نزدیک و شبیه‌اند.‌ آن یهودی که سخنان خداوند را با شعار «سمعنا و عصینا» (شنیدیم و نافرمانی کردیم) استقبال کردند. و از طرفی با بانوان مؤمنی که دستورات خداوند را با شعار «سمعنا و أطعنا» (شنیدیم و اطاعت کردیم) استقبال کردند، چه فاصلة زیادی دارند.

خداوند می‌فرماید:‌ «وَ مَن یُّشَاقِقِ الرَّسُوْلَ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَیَّنَ لّهُ الْهُدَی وَ یَتَّبِعَ غَیْرَ سَبِیْلِ الْمُؤْمِنِیْنَ نُوَلِّهِ مَا تَوَلَّی وّ نُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَ سَاءَتْ مَصِیْراً». نساء ـ‌ 115

(کسی که با رسول اکرم  صلی الله علیه وسلم  مخالفت می‌کند بعد از اینکه راه هدایت برایش روشن شده است، و راهی جز راه مؤمنان در پیش گیرد، وی را به همان راهی که در پیش گرفته، وامی‌گذاریم و در دوزخش می‌سوزانیم. و دوزخ چه جایگاه بدی است)!

 

بی‌حجابی، جاهلیت  است

خداوند می‌فرماید:‌ «وَ قَرْنَ فِیْ بُیُوْتِکُنَّ وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّةِ الْأُوْلَی». أحزاب ـ‌ 33.

(در خانه‌هایتان بمانید و همچون جاهلیت پیشین ـ در میان مردم ـ با آشکار ساختن اندام و زیورآلات خود ـ ظاهر نشوید).

و پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم  دعوای جاهلیت را پلید و بد خوانده و از ما خواسته تا آن را رها کنیم و دور افکنیم و همچنین در صفات پیامبر  صلی الله علیه وسلم  آمده است که:‌ « …یُحِلُّ لَهُمُ الطَّیِّبَاتِ وَ یُحَرِّمُ عَلَیْهِمُ الْخَبَائِثَ». أعراف ـ‌ 157

(چیزهای پاک را برای ایشان حلال می‌‌کند و چیزهای ناپاک را بر آنان، حرام می‌کند).

پس دعوای جاهلیت، مانند بی‌حجابی جاهلیت است. هر دو بدبو و ناپاک‌اند. و رسول‌الله  صلی الله علیه وسلم  همة امور جاهلیت را ممنوع و حرام نموده است چنانچه در سخنرانی حجه ‌الوداع فرمودند: «امروز همة امور جاهلیت را زیر پا گذاشتم». فرق نمی‌کند چه بی‌حجابی جاهلیت باشد، چه دعوای جاهلیت، چه حکم جاهلیت، چه گمان جاهلیت، چه تعصب جاهلیت و چه ربای جاهلیت، همه یکسانند.

 

بی‌حجابی، حیوانیت، ارتجاع و عقب‌ ماندگی است

برهنگی، طبیعت و خصلت حیوانات است. هرگاه، انسان به سوی آن گرایش پیدا کند، به عقب برمی‌گردد و به مرتبه‌ای پایین‌تر از مرتبه انسانیت که خدا به بشر ارزانی داشته و میل و گرایش به حجاب و پوشش را در نهاد و فطرت او گذاشته،‌ سقوط می‌کند. این را باید بدانیم کسانی که بی‌حجابی و برهنگی را جمال و زیبایی می‌بینند در واقع فطرتی مریض و ذوقی واژگون دارند. و این خود، دلیل تخلف و عقب‌ماندگی آنها است.

نکتة قابل ملاحظه اینست که ترقی و پیشرفت بشر با ستر و پوشش ارتباط مستقیم دارد به طوری که همیشه نتیجه پیشرفت،‌ گرایش به ستر و پوشش بوده است. و نکتة دیگر اینکه حجاب زن با غریزة غیرت که از روح سرچشمه و نشأت می‌گیرد، تناسب و سازگاری دارد. اما بی‌بندوباری و بی‌حجابی از شهوت نشأت می‌گیرد زیرا این شهوت است که انسان را به بی‌حجابی و اختلاط می‌کشاند. و هر کس این روش دوم (بی‌بندوباری) را انتخاب نماید،‌ باید روش اول (حجاب و غیرت) را فدا کند و یا بی‌حجابی و اختلاط با بیگانگان، صدای غیرت را در درونش خاموش نماید. اینجاست که بی‌حجابی دلیل بر فساد فطرت، قلت حیاء، بی‌غیرتی، کودنی و بی‌احساسی است:

لحد الـرکبتین تشمرینــا           بربک أی نهر تعبرینـا

کأن الثوب ظل فی صباح          یزید تقلصاً حیناً فحینا

تظنین الرجال بلا شعور            لأنک ربما لا تشعرینا

(ای زنی که لباست را تا زانوها بالا زده‌ای! از کدام رودخانه می‌خواهی عبور کنی و بگذری؟ لباس تو مانند سایه صبح است که لحظه به لحظه، کوتاه‌تر می‌گردد. گمان میکنی که مردان نمی فهمند اما در واقع این تو هستی که نمی فهمی.

 

بی‌حجابی دروازة فسادی فراگیر است

کسی که به نصوص شریعت و رویدادهای تاریخی بیندیشد، به مفاسد و ضررهای بی‌حجابی بر دین و دنیا پی خواهد برد به ویژه هنگامی که در کنار بی‌حجابی، اختلاط زن و مرد هم باشد.

 

نتایج بی‌حجابی

1- زنان بی‌حجاب در آرایش حرام و غیر شرعی برای جلب توجه هر چه بیشتر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند به طوری که در این راستا، ارزشهای اخلاقی پایمال و اموال زیادی حیف و میل می‌شود. و زن به شکل کالای حقیر و پستی درمی‌آید که برای نگاه تماشاگران به بازار عرضه می‌شود.

2-  باعث فساد اخلاق مردان، به ویژه جوانان و نوجوانان می‌شود و آنان را به ارتکاب انواع کارهای زشت و حرام وامی‌دارد.

 

3- روابط خانوادگی را به هم می‌زند. اعتماد افراد خانواده نسبت به یکدیگر سلب شده و باعث عدم اعتماد میان افراد خانواده و شیوع طلاق در جامعه می‌شود.

 

 

4-  با زن به عنوان وسیله‌ای تبلیغاتی یا آلت سرگرمی در زمینه‌های مختلف تجاری، رفتار می‌شود.

 

5-  بی‌حجابی برای خود زن نیز بد تمام می‌شود زیرا نمایش اندام، خود نوعی اعلان سوءنیت و خبث درونی است و همین امر باعث می‌شود تا مورد اذیت و آزار افراد شرور و نادان قرار گیرد.

 

 

6- انتشار انواع بیماریها:‌ رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم  می‌فرماید: «هرگاه، زنا در قومی به حدی شیوع پیدا کند که علنی و آشکار گردد، طاعون و انواع بیماریهای بی‌سابقه میان آنها شیوع پیدا خواهد کرد».

 

7- زنای با چشم به سهولت و آسانی انجام می‌گیرد. رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:‌ «زنای چشم، نگاه کردن است». و حفظ و نگهداری چشم از نگاه به نامحرم که ما برای رسیدن به رضای خدا به آن دستور داده شده‌ایم، مشکل می‌شود.

 

 

جامعه‌ای که بر اثر بی‌حجابی دچار فساد و فحشاء شده است، سزاوار نزول عذابهای عمومی می‌گردد که قطعاً خطرش از بمب‌های هسته‌ای و زمین‌لرزه‌ها بیشتر است. خداوند می‌فرماید:«وَ إِذَا أَرَدْنَا أَنْ نُّهْلِکَ قَرْیَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِیْهَا فَفَسَقُوْا فِیْهَا فَحَقَّ عَلَیْهَا الْقَوْلُ فَدَمَّرْنَاهَا تَدْمِیْراً».

(هرگاه، بخواهیم شهر و دیاری را نابود کنیم، افراد ثروتمند،‌ خوشگذران و شهوتران را به قدرت می‌رسانیم، پس آنان در دیار، به فسق و فجور می‌پردازند در نتیجه، سخن ـ تهدیدآمیز ـ ما متحقق و قطعی می‌گردد و اینجاست که آن مکان را به شدت درهم می‌کوبیم و نابود می‌کنیم).

 

رسول ‌الله  صلی الله علیه وسلم می‌فرماید: «اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد».

 

وصلی الله وسلم علی نبینا محمد وعلی آله وصحبه أجمعین.‏

وآخر دعوانا أن الحمدلله رب العالیمن.‏

/ 2 نظر / 32 بازدید
حوریه

سلاممن ودوستانم وبلاگی در مورد پیامبر اکرم درست کردیم خوش حال می شم تبادل لینک کنیم.من وبلاگ شمارو با اسم اسلام لینک کردم.

حسین

چرا به دین مقدس یهود توهین کردید ... !